don't miss any time to own your dream clreplica.ru. welcome to our https://www.tomtops.ru/ shop. fine quantity of cheap aaa e cigarette. search top professional design of patekphilippewatches.to from authentic online store. the cost best https://movadowatch.to/ review is considered to be corresponded with show casing really price tag. TJ Lučany
Fotbal
Lyže
Nohejbal
Jméno:
Heslo:

Nová registrace

Z historie naší tělovýchovné jednoty

TJ Sokol byla v Lučanech uvedena v činnost v roce 1946 stejně tak jako místní sportovní klub SK Lučany nad Nisou. Oba spolky pracovaly odděleně. Ke sloučení obou těchto organizací došlo v r. 1948, kdy byla utvořena jednotná organizace Sokol, pozdější název pak byl Tělocvičná jednota Sokol Sklárny Lučany nad Nisou.

V roce 1953 usnesením o nové organizaci tělovýchovy se lučanská jednota přejmenovala na TJ Jiskra Lučany nad Nisou.

Historie TJ Lučany Činnost lučanské jednoty v letech 1949-1952 se většinou omezovala na kopanou a na cvičení základní tělesné výchovy. Pravidelně se konaly lyžařské závody - členové jednoty pomáhali při zajišťování závodů, ale závody samotné probíhaly pod vedením zdejší školy. V letech 1953 až 1957 nastala stagnace činnosti tělovýchovné jednoty, kdy svou činnost obnovil oddíl kopané, který pak byl iniciátorem ostatních sportovních aktivit v obci - budování kluziště, pomoc při lyžařských závodech, turnaj v odbíjené.

V roce 1956 se konala ustavující schůze a byly založeny tyto oddíly: stolní tenis, odbíjená a oddíl základní tělesné výchovy.

V roce 1958 bylo před školou vybudováno kluziště s osvětlením a barierami pro lední hokej.

O deset let později v r.1968 byla zahájena generální oprava budovy sokolovny. Tehdejší OSP (Okresní stavební podnik) zahájil práce ale pouze jako zimní akci a tak nastaly problémy s využíváním tělocvičny jak pro TJ tak i pro školu. Tato generální oprava pak byla dokončena v roce 1970 v celkových nákladech 3.500.000,- Kč.

V roce 1978 - 25.února - proběhlo slavnostní otevření budovy sokolovny s restaurací a ubytovnou. V ten den se zde konal 1.sportovní ples.

Historie TJ LučanyRok 1973 byl důležitým pro naše lyžaře. Oddíl se dočkal vybudování lyžařského kolečka i s osvětlením. O dva roky později byl dokončen přístřešek pro diváky na fotbalovém hřišti.

Zajímavým rokem pro TJ pak byl rok 1990. Proběhla dostavba kabin na hřišti v areálu Krojčenk a to bez dotací s slíbené finanční pomoci JZD. Také mužstvo A fotbalistů dosáhlo historického úspěchu, když postoupilo do 1.A třídy.

Tak jak zaznamenávají kroniky obce historii a vývoj lučanské tělovýchovy, byly zde stěžejními oddíly vždy oddíly lyžařů, fotbalistů a základního rekreačního sportu. Dnes má tělovýchova o jeden oddíl navíc - jsou to lučanští nohejbalisté. Asi rok zde také působil oddíl skokanů na lyžích, který se ale brzy osamostatnil a z TJ členové tohoto oddílu vystoupili.

 

Město Lučany Palén Mittlehner Pivovar Rohozec Nadace Preciosa Liberecký kraj
Predemis

© TJ Lučany nad Nisou 2008, Desing&program © VisionWorks 2008 Všechna práva vyhrazena. Powered by Vision Web Builder & Football League Manager.